Hasło miesiąca

Podzielisz twój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata nie odwrócisz się.

Iz 58,7

Koncert Piotra Karzełka

22.11.2019 miało miejsce ostatnie wydarzenie w ramach obchodów 450-lecia ewangelików w Żorach. W piątkowy, jesienny wieczór, w Sali plenerowej żorskiego MOKu prawie 180 osób wysłuchało wyjątkowego koncertu Piotra Karzełka z akompaniamentem Karola Lucjana.

Koncert rozpoczął się od psalmu Agnieszki Osieckiej z Piwnicy pod Baranami: rozbrzmiała pieśń „Grajmy Panu”, a wśród dalszych utworów znalazły się dzieła takich mistrzów jak Bułat Okudżawa, Michał Bajor, Jacek Wójcicki czy Przemysław Gintrowski. Nie zabrakło także zagranicznych standardów: „Cudowna Boża łaska ta” czy „O sole mio” oraz silnego żorskiego akcentu: solista wraz z uczestnikami zaśpiewał pieśń „Zechciał nas Pan otoczyć łaską swoją”, hymn obchodów 450-lecia ewangelików w Żorach.

Pieśni przeplatane były psalmami czytanymi przez żorskich parafian, z których szczególnie wyróżniało się dwoje uczniów klasy VI szkoły podstawowej.

Koncert był wyjątkowy. Za oknem wprawdzie jesienna melancholia, ale koncert był pełen pozytywnej energii, a teksty wybranych piosenek bardzo refleksyjne i głębokie. Było o czym rozmawiać, dlatego po zakończonym występie (i bisie) był jeszcze czas na pyszny poczęstunek wraz z lampką wina.

Polecamy

© 2021 Parafia EA w Żorach; projekt i wykonanie: wiredot.com