Hasło miesiąca

Podzielisz twój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata nie odwrócisz się.

Iz 58,7

Kiermasz Adwentowy

Choć każdy z nas ma niewiele, to razem, jako społeczność, mamy całkiem sporo, żeby zorganizować z tego KIERMASZ MIŁOŚCI – małe drobinki miłości, ofiarowane przez nas innym… taki pomysł na czynne świętowanie Bożego Narodzenia…

Więc:

– jeżeli potrafisz wykonać coś własnoręcznie,

– jeżeli masz zmysł organizacyjny,

– jeżeli masz trochę wolnego czasu,

– jeżeli mógłbyś nabyć coś za niewielką kwotę,

– jeżeli możesz podarować „coś”…

jeżeli możesz i zechcesz to ofiarować, to zapraszamy! Razem, możemy nasze małe drobinki miłości zamienić na konkretną kwotę, a tą przeznaczyć na coś, dla kogoś..

Ja, ty, każdy z nas… możemy być dla siebie „aniołami”… „ A czynić dobrze nie ustawajmy, albowiem we właściwym czasie żąć będziemy bez znużenia. Przeto, póki czas mamy, dobrze czyńmy wszystkim, a najwięcej domownikom wiary.”(Gal.6/9-10) Dobro powraca!

***

W pierwszą niedzielę Adwentu w Żorach ruszy Kiermasz Adwentowy działający w Sali parafialnej po niedzielnych nabożeństwach. Chcemy, żeby była to okazja do spotkania, zaprezentowania talentów i zdolności. Ktoś przygotuje kartki, ktoś inny przyniesie świąteczne wypieki, ozdoby jeszcze ktoś stanie za stołem i poprowadzi sprzedaż… taki jest pomysł na ten pierwszy (mamy nadzieję, że pierwszy z wielu) Parafialnych Kiermaszów. Żeby wcielić go w życie potrzebujemy Ciebie! Dlatego w listopadzie zachęcamy każdą i każdego z Was – pomyśl, w jaki sposób możesz włączyć się w przygotowania. Zachęcamy do kontaktu z Radnymi: Panią Janiną Niemczyk oraz Szymonem Samorajem, lub też Kancelarią Parafialną w Żorach – zbierzmy pomysły a w czasie Adwentu odwiedźmy salę parafialną i zobaczmy, ile jesteśmy w stanie wspólnie zdziałać.

Zapraszamy wszystkich, którzy mogą ofiarować swoje rękodzieło, ozdoby, kartki świąteczne, słodycze, przetwory, ale także pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu Kiermaszu.

Polecamy

© 2021 Parafia EA w Żorach; projekt i wykonanie: wiredot.com