Hasło miesiąca

Podzielisz twój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata nie odwrócisz się.

Iz 58,7

Reformacyjny październik

W ramach obchodów Jubileuszu 500 lat Reformacji zapraszamy na koncert „Święta Pani Muzyka”, który 29 października (niedziela) o godz. 19:00 odbędzie się w kościele Zbawiciela w Żorach. Wśród wykonawców Karolina Brachman, Joanna Klisowska,  Anna Firlus, Krzysztof Firlus, a w repertuarze utwory Marcina Lutra, Heinricha Schutza, Thomasa Selle czy Christopha Bernharda. Koncert stanowi wydarzenie towarzyszące XI edycji Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore.

31 października przed południem, w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach odbędzie się centralne nabożeństwo Święta Reformacji, będzie ono transmitowane na antenie TVP. Jesteśmy wszyscy serdecznie zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu. Nabożeństwo w Katowicach rozpocznie się o godz. 10:00.

W Święto Reformacji (31 października) serdecznie zapraszamy na uroczyste nabożeństwa w naszych kościołach. Wraz z zaproszonymi gośćmi chcemy się spotkać na wspólnym uwielbieniu naszego Pana w Warszowicach o godz. 15:30 oraz w Żorach o godz. 17:30. Zachęcamy, by w tym świątecznym dniu razem dziękować za 500 lat odnowy chrześcijaństwa i modlić się o dalsze działanie Ducha Świętego wśród nas.

Kolejną propozycją świętowania w reformacyjnym tonie jest Noc z Lutrem. Tym razem to spotkanie będzie miało teatralny charakter. Spektakl „Czy sole mogą zwietrzeć?” wg. scenariusza ks. Grzegorza Olka i z akompaniamentem zespołu pod wodzą Mateusza Walacha zostanie przedstawiony w cieszyńskim teatrze im. Adama Mickiewicza. Bilet wstępu (w cenie 500 groszy) można nabyć w księgarni „Warto” w Cieszynie i parafiach ewangelickich. Początek o godz. 20:00 31 października.

Polecamy

© 2021 Parafia EA w Żorach; projekt i wykonanie: wiredot.com