Hasło miesiąca

Wysławiam cię za to, że cudownie mnie stworzyłeś. Cudowne są dzieła twoje i duszę moją znasz dokładnie.

Ps 139,14

10. po Trójcy Św. – 25.08.2019

 1. Za tydzień 1.09. nabożeństwo o godzinie 09:15 z uwagi na wyjazd na Równicę. Nabożeństwo to będzie połączone z Komunią Świętą i rozpoczęciem roku szkolnego.
 2. Wyjazd na Równicę za tydzień po nabożeństwie będzie miał miejsce około godz. 10:15. Około godziny 15:00 mamy zapewniony obiad w restauracji Dwór Skibówka. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych, więc zachęcam do zapisania się. Osoby które jeszcze nie wpłaciły, są proszone o wpłatę. Koszt wynosi 17 zł od osoby.
 3. W ramach naszego jubileuszu zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji „Żywe kamienie”. Osoby, które jeszcze nie zabrały kamienia, mogą to zrobić dzisiaj. Kamienie znajdą się przy wyjściu z kościoła. Podpisany, czy ozdobiony i podpisany kamień należy przynieść na jubileuszowe nabożeństwo 8 września.
 4. Zapraszamy wszystkich 7 września w sobotę na godzinę 09:00 na plac przykościelny, gdzie wspólnie będziemy mogli zjeść śniadanie i miło spędzić czas. Nie będzie to zwykłe śniadanie, lecz wyjątkowe! Jajecznica ze 100 jajek, własnoręcznie wykonane kanapki, świeże pączki z różą i lukrem, a dla miłośników czegoś bardziej konkretnego – śląski żurek. Przygotowanie takiego śniadania to duży nakład pracy i wysiłek wielu osób. Wydarzenie to jest również promowane na terenie całego naszego miasta. Nie zapominajmy, że patronat honorowy nad naszym jubileuszem objął Prezydent Miasta Żory. Jest to nasze wspólne wydarzenie. Zaprośmy nasze rodziny, znajomych. Zabierzmy koce, aby usiąść na trawie i oczywiście dobre humory. A zatem sobota 7 września godzina 09:00 przy kościele.
 5. Pierwsza szkółka niedzielna w nowym roku szkolnym odbędzie się 15 września.
 6. 21-go września zaplanowany jest wyjazd do teatru na godzinę 18:30. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Osoby, które nie zapłaciły są proszone o pilną wpłatę.
 7. Koncert Gabi Gąsior. Przypominamy o koncercie, który odbędzie się 22.09 w niedzielę o godzinie 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach. Wstęp jest wolny. W zorganizowanie koncertu włączył się również Miejski Ośrodek Kultury. Na pewno zauważyliście Państwo informacje na telebimach odnośnie koncertu. Wkrótce pojawią się również plakaty z tym wydarzeniem, na terenie całego miasta. I tu również apeluję, abyśmy pokazali się jako liczna społeczność i przyszli na koncert.
 8. Jubileuszowy konkurs fotograficzny! Wakacje powoli dobiegają końca ale jubileuszowy konkurs fotograficzny wciąż trwa i jeszcze można nadsyłać zdjęcia z motywem naszego jubileuszu. Zdjęcia należy przesłać na adres wakacje@450lat.pl . Masz szansę na nagrodę Jury lub nagrodę „publiczności”. Zapraszamy!
 9. Serdecznie zapraszamy na koncert Fide et Amore. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 30.08 o godzinie 19:00 w naszym kościele. Głównym wykonawcą będzie m.in. nasz  organista – Szymon Jarzyna.
 10. Przypominamy o spotkaniu w sprawie lekcji religii, które jest zaplanowane na 06 września o godz. 19:00 w kościele.
 11. Wyjazd do Ogrodzieńca. Osoby, które zapisały się na wspólny wyjazd wraz z Warszowicami, są proszone o kontakt dziś po nabożeństwie lub o telefon, w celu otrzymania szczegółów wycieczki.
 12. Dziękujmy za wpłacone ofiary na wymianę pieca C.O. w parafii. Do tej pory udało się zgromadzić prawie 8.000 zł. Dziękuję tym, którzy gotowi są pomóc parafii w nieplanowanym wydatku.
 13. W poniedziałek zapraszamy na próbę chóru na godz. 18:00. Cieszymy się bardzo, że pojawiły się nowe osoby. Zawsze jest dobry moment, aby dołączyć do chóru, ale początek roku szkolnego wydaje się być najlepszym. Zapraszamy, przyjdź.
 14. Dzieci ze szkółki niedzielnej i chętną młodzież zapraszamy na wspólną próbę razem z chórem, gdyż planujemy wspólny występ na 450-lecie Ewangelików w Żorach. Próba w poniedziałek 2 września o godz. 18:00 w Sali parafialnej oraz w sobotę 7 września o godz. 12:00 w kościele, będzie to krótka ale ważna próba generalna, na zakończenie Śniadania z Lutrem.

Polecamy

© 2020 Parafia EA w Żorach; projekt i wykonanie: wiredot.com