Hasło miesiąca

Wysławiam cię za to, że cudownie mnie stworzyłeś. Cudowne są dzieła twoje i duszę moją znasz dokładnie.

Ps 139,14

Zakończenie Roku Szkolnego – 16.06.

 1. W najbliższą niedzielę, 23.06. nabożeństwo o godz. 10:00.
 2. W niedzielę 9.06. dzieci ze szkółki niedzielnej brały udział w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Chórów i Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych
  w Jastrzębiu. Dzieci zaprezentowały się w jubileuszowych koszulkach.
 3. Zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne w poniedziałek o 20:15. Przyjdź i pomódl się wspólnie z nami.
 4. Przypominamy o wycieczce na Równicę, zaplanowaną na 01-09-2019. Zapisy w kancelarii i u katechety do dnia 23.06. Są jeszcze wolne miejsca, można się zapisać. Szczegóły w biuletynie.
 5. W ramach naszego jubileuszu zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału
  w akcji „Żywe kamienie”. Przy wyjściu z kościoła znajdują się worki z kamieniami, które mają posłużyć do zbudowania symbolicznego kościoła. Zachęcamy, aby każdy zabrał kamień do domu, podpisał się na nim, dzieci dodatkowo mogą go ozdobić. Podpisany kamień należy przynieść na jubileuszowe nabożeństwo we wrześniu. Ważne, aby zabrać tylko jeden kamień na osobę. Szczegóły dotyczące tego projektu znajdują się w czerwcowym biuletynie.
 6. We wtorek 18 czerwca o godzinie 18:00 zapraszamy wszystkich chętnych do ogrodu parafialnego na spotkanie „Z Biblią na co dzień”. Przy dobrym jedzeniu, przy ognisku, przy dźwiękach gitary i śpiewu będziemy rozmawiać o wierze, Biblii i wszelkich nurtujących nas tematach. Jeżeli masz wolny wieczór, nie wahaj się, tylko przyjdź.
 7. W imieniu Centrum Misji i Ewangelizacji zapraszamy do udziału w Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie. Ramowy program znajdziesz tutaj.
 8. Nasza Parafia ogłasza jubileuszowy konkurs fotograficzny! Wystarczy zrobić zdjęcie z wakacji lub wyjazdu, zawierające motyw naszego jubileuszu (naklejkę, kubek, ołówek itp.). Zdjęcia prześlij na adres wakacje@450lat.pl Masz szansę na nagrodę Jury lub nagrodę „publiczności”. Zapraszamy!
 9. Wyjazd na Mazury odbędzie się w środę w nocy. Zbiórka o godz. 23:30 przy kościele.
 10. Parafia Ewangelicka w Warszowicach zaprasza na Pamiątkę Założenia Kościoła 30.06 o godz. 10:00. Nabożeństwo w Żorach w tym dniu odbędzie się o godz. 8:30.
 11. Z Karty Żałobnej podaję, że 26 maja w Niemczech po chorobie zmarł śp. Otton Niedoba. Przeżył 86 lat z czego w związku małżeńskim 62 lata. Pogrzeb odbył się 7.06 w Lippstadt (Niemcy). Zmarły pozostawił żonę oraz córkę i syna z rodzinami.

Polecamy

© 2020 Parafia EA w Żorach; projekt i wykonanie: wiredot.com