Hasło miesiąca

Kto chodzi w ciemności i nie jaśnieje mu promień światła, ten niech zaufa imieniu Pana i niech polega na swoim Bogu!

Iz 50,10

450 lat ewangelików w Żorach

450 lat. To cztery i pół wieku. 5 400 miesięcy. To ponad 164 tysiące dni. To prawie cztery miliony godzin. To ponad 5,25 milionów godzin lekcyjnych! Krótko mówiąc, szmat czasu.

Z innej perspektywy patrząc to tylko ok. 15 pokoleń. To niespełna 6-krotność życia przeciętnego Polaka. To tylko ułamek ludzkiej historii.

Jak napiszemy jej dalszy ciąg? Jak nasze pokolenie zaznaczy się w historii naszej parafii, społeczności lokalnej, miasta, społeczeństwa? Gdzie jest nasze miejsce, i jaki wpływ mamy na nasze „tu i teraz”?

W tym roku świętujemy nasz niebagatelny jubileusz. A że najlepiej świętuje się z przyjaciółmi, dlatego zapraszamy do tego wszystkich: ewangelików i nie-ewangelików, naszych sąsiadów z Żor i nie-z-Żor, dzieci, młodych, tych, którym się wydaje, że są jeszcze młodzi, oraz tych, którzy na zawsze pozostają młodzi już tylko duchem. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie: żeby zabrać ze sobą cząstkę nas (chociażby w pamięci), i żeby zostawić u nas cząstkę siebie (jakaś wspólna pamiątkowa fotografia? wpis w księdze pamiątkowej?).

Na tej stronie umieszczać będziemy wszelkie informacje dotyczące zbliżających się wydarzeń. Już teraz zachęcamy, dodaj zory.luteranie.pl/450lat do „ulubionych”! Polecamy także profil fb dedykowany naszemu jubileuszowi: facebook.com/450lat – polub już dziś!