Hasło miesiąca

Podzielisz twój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata nie odwrócisz się.

Iz 58,7

Ogłoszenia 6 czerwca 2021

 

  1. Za tydzień zapraszamy na nabożeństwo w Warszowicach o 8:00, w Żorach o 10:00. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci uczestnictwa w nabożeństwie. Nie zapominajmy o maseczkach. Nabożeństwo w Żorach będzie połączone z zakończeniem roku szkolnego (tak jak w ubiegłych latach, dziękczynne nabożeństwo organizujemy trochę wcześniej).
  2. Wzorem lat ubiegłych, oczywiście nie licząc zeszłego 2020-go roku, na zakończenie roku szkolnego organizowany był piknik parafialny, w tym roku piknik również się odbędzie. Za tydzień, zaraz po nabożeństwie zapraszamy wszystkich na piknik w ogrodzie parafialnym. Prosimy w tym dniu zarezerwować sobie trochę czasu tak, abyśmy mogli wspólnie spędzić to popołudnie. Jak co roku będziemy piec kiełbaski na ognisku. Chętnych prosimy o upieczenie ciasta lub przygotowanie sałatek. Dla najmłodszych tradycyjnie już przygotowana będzie dmuchana zjeżdżalnia. Serdecznie wszystkich zapraszamy!
  3. W poniedziałek o 19:30 odbędzie się spotkanie modlitewne – zapraszamy. (Jeśli masz prośbę modlitewną, daj znać księdzu, dołączymy ją do wspólnej modlitwy. Prośby mogą pozostać anonimowe). Słowo Boże zapewnia o szczególnym błogosławieństwie gdy dwaj lub trzej uzgadniają wspólną modlitwę.
  4. We wtorek o godz. 19:00 zapraszamy do kościoła na Spotkanie Biblijne. Kontynuujemy cykl rozważań na temat Przypowieści Pana Jezusa. Każde spotkanie poświęcone jest jednak innej przypowieści, dlatego dołączyć można w każdym momencie.
  5. W najbliższy czwartek, w ogrodzie parafialnym o godz. 17:00 planowane jest spotkanie koła pań. Zapraszamy wszystkie panie bez względu na pogodę, w przypadku deszczu spotkanie odbędzie się w kościele. Czwartek godz. 17:00 zapraszamy.
  6. W imieniu CME w Dzięgielowie zapraszamy na Wakacje z Biblią dla dorosłych– Propozycja ta, jest to forma aktywnego- fizycznie i duchowo spędzania tygodnia na Śląsku Cieszyńskim- do wyboru są dwa terminy, jeden w lipcu, drugi w sierpniu, szczegóły znajdują się na stronie CME w Dzięgielowie.
  7. Przypominamy o organizowanych przez naszą parafię obozach letnich dla dzieci. Pierwszy (w Wiśle Jaworniku) dla dzieci młodszych od 15 do 20 sierpnia. Drugi (w Istebnej) dla młodzieży po konfirmacyjnej od 22 do 26 sierpnia. Zapraszamy chętnych do zapisania się. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc.
  8. Do odebrania jest nowy numer Zwiastuna.
  9. Tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie, tak jak w roku ubiegłym również będzie w formie wykładów online. Zachęcamy wszystkich do aktywnego śledzenia. Tydzień startuje 4- go lipca, szczegóły dostępne są na stronie cme.org.pl
  10. Przy wyjściu z kościoła, do zabrania są książeczki, „Słowo na dzisiaj”. Zachęcamy do zabrania i codziennego czytania. Można zabrać więcej egzemplarzy i komuś podarować.

 

 

Polecamy

© 2021 Parafia EA w Żorach; projekt i wykonanie: wiredot.com