Hasło miesiąca

Wysławiam cię za to, że cudownie mnie stworzyłeś. Cudowne są dzieła twoje i duszę moją znasz dokładnie.

Ps 139,14

OGŁOSZENIE: odwołanie nabożeństwa (13.03.2020[2])

Drodzy Parafianie,
W świetle decyzji Premiera o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego, z przykrością odwołuję niedzielne nabożeństwo…
Całym sercem łączę się z Wami. Módlmy się o naszą społeczność, aby nikt nie ucierpiał z powodu wirusa. Módlmy się, abyśmy mogli jak najprędzej, bezpiecznie spotykać się w naszym Kościele! Powierzajmy Wszechmocnemu naszą gminę i kraj.

Gorąco proszę przekaż tą informację, najlepiej telefonicznie, tym z naszej parafii, którzy nie mają dostępu do Internetu.

Zapraszam do udziału w nabożeństwie transmitowanym na żorskim kanale Youtube. Spotkajmy się w ten sposób!

Link do transmisji online: https://www.youtube.com/peazory/live

(ks. Bartosz Cieślar)

OGŁOSZENIE: apel o pozostanie w domach (13.03.2020)

Drodzy Parafianie,

W wyniku głębokiej refleksji nad tym, co w obecnej sytuacji najbezpieczniejsze i najbardziej słuszne, podjąłem decyzję o rezygnacji ze sprawowania sakramentu Komunii Świętej w parafii w Żorach i Warszowicach.

Dodatkowo proszę, chociaż trudno mi o tym pisać czy mówić, o pozostanie w domu w niedzielny poranek (nabożeństwo będzie się odbywało). Jeśli mamy taką możliwość, weźmy udział w nabożeństwie przez Internet w taki sposób, jak w kościele, ze śpiewnikiem a nawet z Biblią. Rozumiem, że nie jest to to samo, co w kościele, wierzymy jednak, że sytuacja jest wyjątkowa i przede wszystkim… tymczasowa!

Link do transmisji na żywo: https://www.youtube.com/peazory/live

Nie czekajmy z koniecznymi decyzjami do czasu, gdy zagrożenie będzie dla wszystkich oczywiste i uzasadnione. Teraz jest na to czas.

Bardzo proszę, aby ograniczać kontakty ze znajomymi i obcymi. Zrezygnujmy z witania się przez podanie ręki. Przebywajmy w miejscach publicznych tylko w konieczności. Przesadnie często myjmy ręce. Przyjmujmy dużą ilość ciepłych płynów.

Każdą informację o stwierdzonym przypadku, podejrzanym o zakażenie 2019-nCoV należy w trybie natychmiastowym zgłosić do właściwego, ze względu na miejsce podejrzenia, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego lub innego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
PSSE w Rybniku tel. 32 422 33 12 lub 32 422 40 09.

Pozostaję w modlitwie
ks. Bartosz Cieślar

10. po Trójcy Św. – 25.08.2019r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwo za tydzień o zwykłej porze o godz. 8:00, połączone z Komunii Św. oraz rozpoczynającym się rokiem szkolnym.
 2. Przypominam o spotkaniu w sprawie lekcji religii 6 września w piątek o godz. 17:00 w Sali parafialnej.
 3. Przed nami wycieczka do Ogrodzieńca, zbiórka o 7:50, wyjazd o godz. 8:00. Powrót do Warszowic około godz. 16-17tej.

9. Niedziela po Trójcy Św. – 18.08.2019r

 1. Zapraszam na nabożeństwo za tydzień, 25.08. o godz. 8:00.
 2. Po nabożeństwie prosimy o wniesienie opłaty za wycieczkę do Ogrodzieńca, tych, którzy jeszcze tego nie uczynili. Zbiórka jest o 7:50 a wyjazd o godz. 8:00, w ostatnią sobotę miesiąca sierpnia. Przyjazd do Warszowic planowany jest mniej więcej około godz. 16:00-17:00 w zależności od pogody. W planie mamy wejście do parku rozrywki, później park miniatur, park doświadczeń fizycznych.

Ogłoszenia 11.08.2019r.

 

 1. Zapraszam na nabożeństwo za tydzień, 18.08. o godz. 8:00.
 2. W zeszłym tygodniu pojawił się nowy numer naszego Biuletynu, jeśli jeszcze go nie masz, pamiętaj odebrać przy wyjściu z kościoła i przeczytać ważne treści i ogłoszenia.
 3. Do odebrania jest nowy numer Zwiastuna.

Zakończenie Roku Szkolnego – 16.06.2019

 1. Zapraszamy za tydzień 23.06. na nabożeństwo o godz. 8:00.
 2. W dniu 30.06. odbędzie się nabożeństwo z okazji Pamiątki Poświęcenia Kościoła o godz. 10:00. Kazanie wygłosi ks. Adam Glajcar z Częstochowy. Po nabożeństwie polecamy zakup ciasta przygotowanego przez młodzież. Serdecznie zapraszamy.
 3. Grupę wyjeżdżającą na Mazury prosimy o Zbiórkę na przystanku w Warszowicach o godz. 23:00.
 4. Polecamy udział w Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie. Program znajdziesz tutaj.
 5. 31 sierpnia będzie organizowana wycieczka do Parków w Ogrodzieńcu. Koszt osoby dorosłej to 60 zł. Cena ta obejmuje wstęp do trzech parków oraz przejazd autokarem. Dla dzieci ze szkółki niedzielnej udział w wycieczce jest bezpłatny. Chętnych prosimy o zapisywanie się u pani kościelnej.
 6. Parafia w Żorach, w ramach obchodów Jubileuszu 450 lat Ewangelików w Żorach organizuje wycieczkę na Równicę. Wycieczka odbędzie się 01.09 .2019 (niedziela). Wyjazd z Żor ok. godz. 10:15 z Żor, będzie można dołączyć do wycieczki na przystanku w Warszowicach. Szacowany koszt wycieczki ok 25 zł od osoby, uzależniony od ostatecznej liczby chętnych. Wycieczka będzie podzielona na dwa warianty: 1-wszy to wejście pieszo do Kamienia od strony Ustronia, 2-gi to wjazd autobusem na Równicę i zejście do Kamienia. Przy Kamieniu zaplanowana jest modlitwa, wspólny śpiew. Zapisy do niedzieli 23-czerwca u katechety, szczegóły w biuletynie.
 7. Z Karty Żałobnej podaję, że 26 maja w Niemczech po chorobie zmarł śp. Otton Niedoba. Przeżył 86 lat z czego w związku małżeńskim 62 lata. Pogrzeb odbył się 7.06 w Lippstadt (Niemcy). Zmarły pozostawił żonę oraz córkę i syna z rodzinami.

Zesłanie Ducha Świętego – 10.06.2019

 1. W najbliższą niedzielę  zapraszam na nabożeństwo połączone z zakończeniem roku szkolnego i wręczeniem świadectw.
 2. W dniu 31 sierpnia będzie organizowana wycieczka do Parków w Ogrodzieńcu. Koszt osoby dorosłej to 60 zł. Cena ta obejmuje wstęp do trzech parków oraz przejazd autokarem. Dla dzieci ze szkółki niedzielnej udział w wycieczce jest bezpłatny. Chętnych prosimy o zapisywanie się u pani kościelnej.
 3. Parafia w Żorach, w ramach obchodów Jubileuszu 450 lat Ewangelików w Żorach organizuje wycieczkę na Równicę. Wycieczka odbędzie się 01.09 .2019 (niedziela). Wyjazd z Żor ok. godz. 10:15, będzie można dołączyć do wycieczki na przystanku w Warszowicach. Szacowany koszt wycieczki ok 25 zł od osoby, uzależniony od ostatecznej liczby chętnych. Wycieczka będzie podzielona na dwa warianty: 1-wszy to wejście pieszo do Kamienia od strony Ustronia, 2-gi to wjazd autobusem na Równicę i zejście do Kamienia. Przy Kamieniu zaplanowana jest modlitwa, wspólny śpiew. Zapisy do niedzieli 23-czerwca u katechety, szczegóły w biuletynie.
 4. Zapraszamy na pamiątkę poświęcenia kościoła w Warszowicach, 30.06. o godz. 10:00.

Niedziela Cantate – 19.05.2019

Cantate – 19.05.2019

 

Śpiewajcie Panu pieśń nową, bo cuda uczynił (Ps 98,1).

 

 1. Nabożeństwo 19.05.2019 było połączone jest z egzaminem tegorocznych konfirmantow.
 2. Zapraszam w najbliższą niedzielę na uroczyste nabożeństwo konfirmacyjne o godz. 10:00. Serdecznie zapraszam całą parafię do udziału w tym świątecznym dniu.
 3. Lekcje religii wg planu.
 4. Proszę o wnoszenie opłat za wycieczkę na Mazury.
 5. Do Świąt Zesłania Ducha Świętego zbierana jest w naszym kościele ofiara ogólnokościelna na fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Ofiarę na ten cel zbierana jest na listę, możesz też przekazać swój datek w niedzielę po nabożeństwie, lub przelewem na konto z dopiskiem „Bratnia Pomoc”.

Ogłoszenia 12.05.2019r

 1. Zapraszam za tydzień w niedzielę 19.05 na nabożeństwo o godz. 8:00, połączone z egzaminem tegorocznych konfirmantów.
 2. We wtorek zapraszam na spotkanie z Biblią o godz. 19:00 w Parafii w Żorach.
 3. W czwartek zapraszam na spotkanie parafialne o godz. 16:30 w salce w Warszowicach.
 4. Lekcje religii wg planu.
 5. Proszę o wnoszenie opłat za wycieczkę na Mazury.
 6. Do Świąt Zesłania Ducha Świętego zbierana jest w naszym kościele ofiara ogólnokościelna na fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Zebrana ofiara zostaje corocznie rozdzielona pomiędzy najbardziej potrzebujące Parafie, które stanęły przed koniecznością trudnych i kosztownych remontów. Ofiarę na ten cel możesz przekazać w niedzielę po nabożeństwie, w kancelarii lub przelewem na konto z dopiskiem „Bratnia Pomoc”.

2. Niedziela po Wielkanocy – 5.05.2019

 1. Za tydzień nabożeństwo o zwykłej porze, połączone z ofiarą na cele parafii.
 2. Lekcje religii odbywają się wg planu.

Polecamy

© 2020 Parafia EA w Warszowicach; projekt i wykonanie: wiredot.com