Hasło miesiąca

Miłe słowa są jak plaster miodu, słodyczą dla duszy i lekarstwem dla ciała.

Prz 16,24

Zakończenie Roku Szkolnego – 16.06.2019

 1. Zapraszamy za tydzień 23.06. na nabożeństwo o godz. 8:00.
 2. W dniu 30.06. odbędzie się nabożeństwo z okazji Pamiątki Poświęcenia Kościoła o godz. 10:00. Kazanie wygłosi ks. Adam Glajcar z Częstochowy. Po nabożeństwie polecamy zakup ciasta przygotowanego przez młodzież. Serdecznie zapraszamy.
 3. Grupę wyjeżdżającą na Mazury prosimy o Zbiórkę na przystanku w Warszowicach o godz. 23:00.
 4. Polecamy udział w Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie. Program znajdziesz tutaj.
 5. 31 sierpnia będzie organizowana wycieczka do Parków w Ogrodzieńcu. Koszt osoby dorosłej to 60 zł. Cena ta obejmuje wstęp do trzech parków oraz przejazd autokarem. Dla dzieci ze szkółki niedzielnej udział w wycieczce jest bezpłatny. Chętnych prosimy o zapisywanie się u pani kościelnej.
 6. Parafia w Żorach, w ramach obchodów Jubileuszu 450 lat Ewangelików w Żorach organizuje wycieczkę na Równicę. Wycieczka odbędzie się 01.09 .2019 (niedziela). Wyjazd z Żor ok. godz. 10:15 z Żor, będzie można dołączyć do wycieczki na przystanku w Warszowicach. Szacowany koszt wycieczki ok 25 zł od osoby, uzależniony od ostatecznej liczby chętnych. Wycieczka będzie podzielona na dwa warianty: 1-wszy to wejście pieszo do Kamienia od strony Ustronia, 2-gi to wjazd autobusem na Równicę i zejście do Kamienia. Przy Kamieniu zaplanowana jest modlitwa, wspólny śpiew. Zapisy do niedzieli 23-czerwca u katechety, szczegóły w biuletynie.
 7. Z Karty Żałobnej podaję, że 26 maja w Niemczech po chorobie zmarł śp. Otton Niedoba. Przeżył 86 lat z czego w związku małżeńskim 62 lata. Pogrzeb odbył się 7.06 w Lippstadt (Niemcy). Zmarły pozostawił żonę oraz córkę i syna z rodzinami.

Zesłanie Ducha Świętego – 10.06.2019

 1. W najbliższą niedzielę  zapraszam na nabożeństwo połączone z zakończeniem roku szkolnego i wręczeniem świadectw.
 2. W dniu 31 sierpnia będzie organizowana wycieczka do Parków w Ogrodzieńcu. Koszt osoby dorosłej to 60 zł. Cena ta obejmuje wstęp do trzech parków oraz przejazd autokarem. Dla dzieci ze szkółki niedzielnej udział w wycieczce jest bezpłatny. Chętnych prosimy o zapisywanie się u pani kościelnej.
 3. Parafia w Żorach, w ramach obchodów Jubileuszu 450 lat Ewangelików w Żorach organizuje wycieczkę na Równicę. Wycieczka odbędzie się 01.09 .2019 (niedziela). Wyjazd z Żor ok. godz. 10:15, będzie można dołączyć do wycieczki na przystanku w Warszowicach. Szacowany koszt wycieczki ok 25 zł od osoby, uzależniony od ostatecznej liczby chętnych. Wycieczka będzie podzielona na dwa warianty: 1-wszy to wejście pieszo do Kamienia od strony Ustronia, 2-gi to wjazd autobusem na Równicę i zejście do Kamienia. Przy Kamieniu zaplanowana jest modlitwa, wspólny śpiew. Zapisy do niedzieli 23-czerwca u katechety, szczegóły w biuletynie.
 4. Zapraszamy na pamiątkę poświęcenia kościoła w Warszowicach, 30.06. o godz. 10:00.

Niedziela Cantate – 19.05.2019

Cantate – 19.05.2019

 

Śpiewajcie Panu pieśń nową, bo cuda uczynił (Ps 98,1).

 

 1. Nabożeństwo 19.05.2019 było połączone jest z egzaminem tegorocznych konfirmantow.
 2. Zapraszam w najbliższą niedzielę na uroczyste nabożeństwo konfirmacyjne o godz. 10:00. Serdecznie zapraszam całą parafię do udziału w tym świątecznym dniu.
 3. Lekcje religii wg planu.
 4. Proszę o wnoszenie opłat za wycieczkę na Mazury.
 5. Do Świąt Zesłania Ducha Świętego zbierana jest w naszym kościele ofiara ogólnokościelna na fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Ofiarę na ten cel zbierana jest na listę, możesz też przekazać swój datek w niedzielę po nabożeństwie, lub przelewem na konto z dopiskiem „Bratnia Pomoc”.

Ogłoszenia 12.05.2019r

 1. Zapraszam za tydzień w niedzielę 19.05 na nabożeństwo o godz. 8:00, połączone z egzaminem tegorocznych konfirmantów.
 2. We wtorek zapraszam na spotkanie z Biblią o godz. 19:00 w Parafii w Żorach.
 3. W czwartek zapraszam na spotkanie parafialne o godz. 16:30 w salce w Warszowicach.
 4. Lekcje religii wg planu.
 5. Proszę o wnoszenie opłat za wycieczkę na Mazury.
 6. Do Świąt Zesłania Ducha Świętego zbierana jest w naszym kościele ofiara ogólnokościelna na fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Zebrana ofiara zostaje corocznie rozdzielona pomiędzy najbardziej potrzebujące Parafie, które stanęły przed koniecznością trudnych i kosztownych remontów. Ofiarę na ten cel możesz przekazać w niedzielę po nabożeństwie, w kancelarii lub przelewem na konto z dopiskiem „Bratnia Pomoc”.

2. Niedziela po Wielkanocy – 5.05.2019

 1. Za tydzień nabożeństwo o zwykłej porze, połączone z ofiarą na cele parafii.
 2. Lekcje religii odbywają się wg planu.

1. Niedziela po Wielkanocy -28.04.19r.

 1. Za tydzień 5.05 zapraszamy na nabożeństwo o godz. 8:00, połączone z Komunią Św.
 2. Lekcje religii do wtorku odbywają się wg planu.
 3. We wtorek zapraszam na spotkanie z Biblią o godz. 19:00 w sali parafialnej w Żorach.
 4. Uprzejmie proszę o dokonywanie w maju płatności za wycieczkę na Mazury.

Ogłoszenia Wielkanocne

„Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła”  (Obj 1,18)

 

 1. Zapraszam w Poniedziałek Wielkanocny na nabożeństwo o godz. 8:30.
 2. We wtorek 23.04. zapraszam tegorocznych konfirmantów i młodzież na diecezjalny zjazd młodzieży, spotykamy się o godz. 10:00 w kościele w Żorach.
 3. Do odebrania jest świąteczny numer Zwiastuna i biuletyn parafialny a w nim rozważania, kolejne zaproszenia i informacje.

Musi być wywyższony Syn Człowieczy, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne (J 3,14.15).

 

 1. W najbliższym tygodniu zapraszam do udziału w nabożeństwach wg rozpiski podanej w biuletynie. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek zapraszam na nabożeństwo z Komunią Św. o godz. 16:00. W Wielkanoc o godz. 8:00 a w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8:30.
 2. Gdyby ktoś potrzebował zaświadczenie o dniu wolnym od pracy w Wielki Piątek, można podejść po nabożeństwie do zakrystii.

Ogłoszenia 7.04.2019r.

 1. Za tydzień, w niedzielę Palmową, nabożeństwo o godz. 8:00, połączone z Komunią Świętą.
 2. W środę zapraszam na tygodniowe nabożeństwo o godz. 16:00, poprowadzi je ks. Mirek Czyż.
 3. W związku ze strajkiem, lekcje religii są odwołane. O zmianie tej sytuacji rodzice zostaną poinformowani telefonicznie.
 4. Do odebrania jest nowy numer Zwiastuna oraz Biuletynu  Parafialnego.

3.Niedziela Pasyjna – Oculi – 24.03.2019

Żaden, który przyłoży rękę do pługa i ogląda się wstecz, nie nadaje się do Królestwa Bożego.

(Łk 9,62)

 • Za tydzień nabożeństwo o zwykłej porze, połączone z Komunią Świętą.
 • We wtorek zapraszam na spotkanie z Biblią w Żorach o godz. 19:00.
 • W środę zapraszam na tygodniowe nabożeństwo o godz. 16:00. Poprowadzi je Ks. radca Henryk Reske z Orzesza.
 • Lekcje religii wg planu.
 • Osoby zgłoszone na wyjazd do Bielska na ProChrist proszę o zbiórkę na przystanku przy drodze głównej o godz. 16:40.
 • Diakonia naszego Kościoła przygotowała na czas pasyjny Skarbonki Diakonijne pod hasłem: Dar juniora dla seniora. Zachęcam by szczególnie dzieci i młodzież włączyły się w tą akcję, by w ten sposób być takimi ambasadorami pomocy innym dzieciom i osobom starszym.
 • Już teraz zapraszam osoby starsze na tradycyjne spotkanie przedświąteczne w Sali parafialnej za 2 tygodnie, po nabożeństwie.
 • Dla pracowników służby zdrowia, mamy  przygotowane zaproszenie na diecezjalne spotkanie, 6 kwietnia w sobotę o godz. 10:00 w Katowicach, w Bibliotece Śląskiej.
 • Przypominam o rekolekcjach dla dzieci i młodzieży, zaczynamy w piątek, 5 kwietnia o godz. 16:30 i w sobotę o 10:00. Trzecim dniem rekolekcji jest udział w nabożeństwie.

Polecamy

© 2019 Parafia EA w Warszowicach; projekt i wykonanie: wiredot.com