Hasło miesiąca

Wysławiam cię za to, że cudownie mnie stworzyłeś. Cudowne są dzieła twoje i duszę moją znasz dokładnie.

Ps 139,14

„Bóg się rodzi…” – Gwiazdka w Żorach

Gwiazdka to była niezwykła: dzieci poprzebierane za przeróżne stworzenia (renifery, kotki, aniołki… aż trudno wszystkie wymienić) śpiewając kolędę „Przybieżeli do Betlejem” weszły do kościoła. Usłyszeliśmy jeszcze piosenkę „Gdy zapada grudniowa noc”, a potem…

…„Iiiiiiiha!” – zakwiczał osiołek, by wyjaśnić czemu jest najszczęśliwszym osiołkiem na świecie. I razem z owieczką, pieskami, jeżem, susłem, papugą i pasterzem opowiedzieli nam historię narodzenia naszego Pana. „A czy wy wiecie, że Bóg was kocha (…) – zakończył przedstawienie pasterz – Jeżeli Go zaprosicie do swojego serca i pokochacie, będziecie żyć razem z Nim wiecznie w niebie!”

Wysłuchaliśmy kolędy „Wśród nocnej ciszy” w wykonaniu duetu (obój i wiolonczela), razem z dziećmi zaśpiewaliśmy kolędę „Bóg się rodzi”… …i wtedy usłyszeliśmy dzwonek świętego Mikołaja, który przyszedł, nałożył sobie bryle i  pomocą elfów rozdał dzieciom prezenty.

Wyjątkowy to czas, niezwykłe wydarzenie: wszystkim zaangażowanym (dzieciom, aktorom, reżyserom, muzykom, suflerom, elfom i Mikołajowi) serdecznie dziękujemy!

Relacja: Tomasz Marek

Polecamy

© 2020 Parafia EA w Żorach; projekt i wykonanie: wiredot.com