Hasło miesiąca

Wysławiam cię za to, że cudownie mnie stworzyłeś. Cudowne są dzieła twoje i duszę moją znasz dokładnie.

Ps 139,14

Nowa strona 500-lecia Reformacji!

20140518145756611_1_original

25 kwietnia br. podczas 5. Sesji Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec zaprezentował nowe logo Dekady Reformacji. – Spośród dostępnych projektów zdecydowaliśmy się na znak graficzny przedstawiający koło ze strzałką uniesioną w górę i wskazującą na napis REFORMACJA. Pierwsze dwie litery są innego koloru, aby podkreślić istotną wieloznaczeniowość pojęcia RE-formacji jako ponownego, nieustannego i twórczego procesu, jakim była i wciąż powinna być Reformacja – powiedział w swoim sprawozdaniu bp Jerzy Samiec.

– Symbol koła i strzałki nawiązują do symbolu ‚refresh’ (odśwież) znanego wszystkim użytkownikom internetu – dodał biskup. Zwierzchnik polskich luteranów przypomniał, że tak jak Reformacja korzystała z dobrodziejstwa druku i bez niego byłaby tylko jednym z wielu ruchów odnowy późnego średniowiecza, tak i dziś Kościół powinien i musi posługiwać się narzędziami czytelnymi dla społeczeństwa coraz bardziej skoncentrowanego nie na przekazie słownymi, ale obrazkowym. – Można powiedzieć, że historia zatacza koło i słowo pisane ma coraz większe problemy z przebiciem się. Dla nas jako Kościoła Słowa stanowi to fundamentalne wyzwanie. Odnowiona strona luter2017.pl połączy to, co dla nas bezcenne i niezbędne, czyli Słowo, z tym, co konieczne i pomocne dla naszych działań – podkreślił bp Samiec.

Podczas sprawozdania bp Samiec zapowiedział również uruchomienie aplikacji multimedialnej Nasza historia, która będzie dokumentować dziedzictwo ewangelickie w Polsce. Odnowiona strona internetowa wraz z aplikacją zostaną uruchomione odpowiednio w pierwszej i drugiej połowie maja.

W ramach akcji promocyjnej jubileuszu 500-lecia Reformacji Kościół Ewangelicko-Augsburski wydał ulotkę informacyjną o Dekadzie Reformacji (można ją ściągnąć tutaj) oraz materiały reklamowe (znaczki oraz torby ekologiczne).

Autorem projektu logo jest p. Jan Michałowski z Warszawy.

Ulotka dekady Reformacji: http://luter2017.pl/wp-content/uploads/pdf/ulotka_500lat.pdf

Źródło: luter2017.pl

Polecamy

© 2020 Parafia EA w Żorach; projekt i wykonanie: wiredot.com