Zapraszamy

skarbonka-2017-plakat

Polecamy

Facebook

Hasło miesiąca

Przed siwą głową wstaniesz i będziesz szanował osobę starca; tak okażesz swoją bojaźń Bożą; Jam jest Pan.

/3 Mż 19,32/

Kulig parafialny w Wiśle

IMG_4616Ponad 60 osób z warszowickiej i żorskiej parafii wzięło w niedzielę (5 marca) udział w parafialnym kuligu doliną Białej Wisełki. Choć okoliczności przyrody były już bardziej przedwiosenne niż zimowe, górskie pejzaże rekompensowały niewielką ilość śniegu. Wspólna biesiada w górach to pierwszy, ale nie ostatni parafialny wyjazd w tym roku (szczegóły w zakładce „Zaproszenia

Wierzę, więc jestem – podsumowanie

2Warszowiccy Młodzi w grudniu ubiegłego roku w ramach projektu „Wierzę, więc jestem” zorganizowali akcję pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki Waszej ofiarności, drodzy Parafianie, udało się zebrać 494,50 zł.

Niestety, ze względów formalnych zebrane pieniądze nie mogły zostać przekazane na rzecz żorskiego Punktu Zatrzymań Bezdomnych Zwierząt, dlatego w ubiegłą środę półki żorskiego hipermarketu zostały sczyszczone, a zakupiony w ten sposób wózek karmy i zabawek dla psów i kotów przekazany jeszcze tego samego dnia bezpośrednio do schroniska.

Dziękujemy za otwartość Waszych serc, bracia i siostry, a młodym gratulujemy udanej akcji!

Tomasz Marek

Występ-niespodzianka dla dziadków

W ostatnią styczniową niedzielę nabożeństwo w Warszowicach miało niecodzienny przebieg. Dzieci, wraz z panią kościelną przygotowały specjalny program z okazji Dnia Babci i Dziadka. Śpiew i wierszyki w kościele to jeszcze nie koniec niespodzianek. Po nabożeństwie w Sali parafialnej czekał już poczęstunek. Przy kawie, herbacie i cieście dziadkowie zostali obdarowani przygotowanymi przez dzieci laurkami.

Słowa uznania należą się pani kościelnej za pomysł i przygotowanie tej miłej niespodzianki.

Wierzę, więc jestem – warszowicka młodzież działa

1Młodzież warszowickiej parafii bierze udział w ogólnopolskim projekcie Kościoła ewangelicko-augsburskiego i Światowej Federacji Luterańskiej „Wierzę, więc jestem”. W ramach tego projektu nasi młodzi samodzielnie stworzyli i zorganizowali akcję zbiórki na żorskie schronisko dla zwierząt.

Zbiórka trwa w Warszowicach do 26 grudnia, stąd trudno jeszcze o słowo podsumowania. Jedyne, co udało się ustalić organizatorom już po pierwszej zbiórce (i to bez otwierania zapieczętowanej skarbonki; użyto metody wzierno-wstrząsowej), to rzecz następująca: „Stówa jak nic!”

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji! Po każdym nabożeństwie młodzi czekają na darczyńców w koszulkach z logotypem „Wierzę, więc jestem” i ze skarbonką na datki pieniężne oraz pudłem na karmę, koce oraz chemię dla czworonogów.

 Tekst i zdjęcia: Tomasz Marek

Gwiazdka dla dzieci

img_4473Ostatniemu adwentowemu nabożeństwu zwykle towarzyszy już świąteczna atmosfera. W kościele pojawiają się bożonarodzeniowe dekoracje, a o najlepsze wprowadzenie w taki właśnie nastrój dbają dzieci ze Szkółki Niedzielnej, które na tę okazję przygotowały przedstawienie przypominające historię narodzin Pana Jezusa. Jak co roku, wszystkie dzieci zostały obdarowane świątecznymi upominkami.


Dzieciom oraz opiekunom dziękujemy za energię włożoną w przygotowanie i przedstawienie świątecznego programu!

 

Strona 1 z 1112345...10...Ostatnia »

W naszych galeriach