„Spojrzał Bóg na wszystko, co uczynił, a było to bardzo dobre.” (1 Mż 1,31)

WYJAZD KOBIET DO WISŁY

 

 

 

Idąc za przykładem męskiej grupy parafialnej, która regularnie się spotyka i organizuje integracyjne wyjazdy, postanowiłyśmy wykorzystać okazję Konferencji Kobiet w Wiśle do tego, by również zebrać kobiecą ekipę i wspólnie spędzić weekend w Wiśle😊

Jak postanowiłyśmy, tak zrobiłyśmy. Ekipa zebrała się całkiem spora, bo aż 20 kobiet.
Wyruszyłyśmy z Żor w sobotę 11.03.2023 o godz. 8:30, by już o 9:30 stawić się w Hotelu Gołębiewskim, gdzie miała miejsce całodniowa Konferencja Kobiet organizowana przez Fundację Życie i Misja.

Wykłady, wspólny śpiew, mocne świadectwo kobiety po przejściach… to wszystko wzbudziło dużo emocji i umocniło nas w przekonaniu, jak ważna jest społeczność! Odkryłyśmy na nowo na przykładzie biblijnej Estery, jak niesamowitą moc ma modlitwa wstawiennicza i jak ważne jest zrozumienie naszej tożsamości w Bogu! Kolejny raz uświadomiłyśmy sobie również, jak ważne jest umieć się zatrzymać w biegu naszego życia i skupić na tym, co najważniejsze. Jak zorganizować sobie ten czas z Bogiem? Jak nastawić się na słuchanie tego, co On chce nam powiedzieć? O tym wszystkim była mowa podczas konferencji.

Wyszłyśmy z niej z mnóstwem refleksji w głowach oraz mnóstwem wrażeń! A to dopiero początek😊 Po konferencji bowiem dotarłyśmy do pięknego miejsca „Willa jak u Babci”, by spędzić razem wieczór. Zaczęłyśmy od kolacji, którą same przygotowałyśmy. Wybór był naprawdę bogaty! Wspaniale było skosztować tych wszystkich rozmaitości! Po kolacji natomiast spontanicznie rozpoczęła się gra w Tabu i Kalambury😊 Wybuchom śmiechu nie było końca! Na długo pozostaną w naszych wspomnieniach gesty i ruchy, przy pomocy których chciałyśmy za wszelką cenę przekazać pozostałym, co mamy na myśli😊 Dalsze rozmowy do późnych godzin nocnych) kontynuowane już były w zaciszu naszych pokoi.

W niedzielę po smacznym śniadaniu wyruszyłyśmy na nabożeństwo do Wisły Malinki. Dzięki temu, że udało się nam przybyć trochę wcześniej, mogłyśmy zwiedzić okolicę oraz nowe Centrum Parafialne. Nabożeństwo w nowoczesnej formie, wspaniałe kazanie ks. Leszka Czyża, a następnie długie rozmowy przy kawie i cieście z parafianami z Wisły… Wspaniały czas!

Ostatnim punktem naszego wyjazdu był wspólny obiad, podczas którego zapadła nieodwołalna już decyzja o konieczności zorganizowania kolejnego wyjazdu w kobiecym gronie😊

Polecamy

© 2023 Parafia EA w Żorach; projekt i wykonanie: wiredot.com